Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Sicienko

"Aktywni mieszkańcy Gminy Sicienko"

                Od miesiąca września 2020 roku rozpoczęła się realizacja projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej „Aktywni mieszkańcy Gminy Sicienko”, jest to kolejna inicjatywa skierowana  do seniorów zamieszkałych na terenie naszej Gminny, tym razem  realizowana w Partnerstwie ze spółką Innowacje  Społeczne z Bydgoszczy ,  posiadającą olbrzymie doświadczenie w organizacji opieki i zajęć na rzecz osób starszych i niesamodzielnych na terenie całego kraju. W ramach projektu powstały dwa kluby Seniora – w Łukowcu dla 10 osób oraz Teresinie dla 15.

            Ciekawa oferta klubu, możliwość spędzania czasu w miłym towarzystwie, rozwijania swoich zainteresowań i zdolności to tylko niektóre z zalet realizowanego projektu.  Na klubowiczów czekają tematyczne warsztaty min. rękodzieła, warsztaty kulinarne uzupełnione spotkaniami z dietetykiem i promocją zdrowego trybu życia, warsztaty florystyczne, warsztaty tworzenia własnej biżuterii, warsztaty malarstwa, rysunku i batiku, spotkania ze specjalistami: dietetykiem, psychologiem, terapeutą, kosmetyczką mające na celu edukację seniorów w tematyce pielęgnacji skóry, diety i higieny, wzmocnienia poczucia wartości i atrakcyjności, a także wyjazdy kulturalno – edukacyjne.

            Głównymi założeniami projektu „Aktywni mieszkańcy Gminy Sicienko” jest szeroko rozumiana integracja społeczna osób niepełnosprawnych, wzrost samodzielności i zaradności życiowej osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Gminy.

                  Jesteśmy przekonani, że udało nam się stworzyć miejsca , gdzie seniorzy z naszej Gminy będą czuli się ważni, bezpieczni,  a ponadto spędzą miło czas.

        Poniżej prezentujemy  link na którym znajdziecie Państwo więcej informacji wraz z galerią zdjęć.

http://www.klubsicienko.byd.pl/

 

 

Zegar